Для учнів

Методи боротьби з депресією

     Депресія та поганий настрій охоплює практично кожною людиною - бідним або багатим, юристом або сантехніком, підлітком або пенсіонером. Багато фахівці знають, що боротися можна навіть з самими серйозними випадками депресії. Тим більше можна допомогти людині, якщо у нього осіння хандра і поганий настрій. В цих випадках прості засоби можуть бути дуже дієвими. У даній статті ми розглянемо ефективні методи боротьби з депресією і поганим настроєм. 
     Якщо депресія у вашого друга. Як поводитися в такому разі? Перше і найважливіше - це слухати. Одному необхідно висловитися, а вам в цей момент необхідно створити комфортну обстановку. Не можна депресивному людині говорити «нічого страшного», «все мине», «у тебе немає причин для депресії». Також не мудро пропонувати вашому другу легке рішення, і тим більше не приймати рішення замість нього. Ваш друг повинен сам знайти вихід зі сформованої ситуації. 
     Хороший і дієвий метод це зайнятися фізичними навантаженнями. Під час заняття спортом в мозку людини виробляються гормони, які підвищують настрій. Тому спорт ефективний метод боротьби з депресією. 
      За допомогою яких методів можна підняти настрій? Потрібно зрозуміти, що сумні почуття тимчасові. Обов'язково потрібно чимось зайняти, якщо ходити по будинку без толку або лежати на дивані ситуація погіршитися і вам стане ще гірше. Краще піти на час з дому. Психіатри радить зайнятися чимось активним: піти на прогулянку в ліс, покататися на велосипеді, прогулятися в парку, зайти в гості до друзів, можна пограти в якусь гру. 
Ще один метод - правильне харчування. Харчування впливає на стан нашого розуму більше, ніж все інше. Існують живильні речовини які допоможуть подолати депресію і поганий настрій - це вітамін В і амінокислота тирозин. Тому необхідно включати в раціон продукти, які містять вітаміни групи В. 
     Психологи радять зайнятися тим, що приносить вам задоволення. Але не все так просто. Якщо на даний момент вам нічого не цікаво? Тоді потрібно згадати, що вам раніше приносило задоволення, скласти список і, вибравши щось одне і зайнятися цим, можливо навіть через силу, потім стане набагато краще. Необхідно виговоритися. Для цього потрібно вибрати надійного друга і розповісти йому все, що вас турбує. Якщо ви хочете поплакати, плачте не стримуйте сльози. 
      Коли потрібно звертатися до психотерапевта? Якщо ви сильно пригнічені і всі вищеперелічені методи не допомогли, і настрій не поліпшився, тоді саме час звернутися за допомогою до кваліфікованого психотерапевта. Звертатися потрібно за наявності таких симптомів: песимізм, почуття безнадійності, відчуття душевної порожнечі або занепокоєння, постійне відчуття печалі і поганий настрій. Почуття безпорадності, нікчемності, почуття провини, втрата інтересу до того, що раніше приносило задоволення, розлад сну, розлад харчування (переїдання або ж відсутність апетиту); Слабкість, думки про самогубство, дратівливість, погана пам'ять і нездатність приймати рішення. 
Потрібно знайти причину свого поганого настрою або депресії. Зрозумівши причину, одразу стане легше, і Ви почнете шукати способи як усунути цю причину. Ще один метод це спорт, але якщо ви вже займаєтеся фізичними вправами, тоді потрібно піти трохи далі. Коли у вас дуже погане душевний настрій, навантажите себе в спортзалі по повній програмі. Такий метод зніме напругу і стан покращиться. 
       У багатьох погіршується настрій або ще гірше з'являється депресія, тому що вони здогадуються про обман або зраді або переживають за те, чого ще немає, і можливо ніколи не буде. Якщо ви маєте підозри в чомусь або комусь роз'ясніть ситуацію і дізнайтеся чи так це насправді, якщо немає, тоді і нема чого впадати в депресію. Переживати, що вас звільнять з роботи теж не варто, це ще не сталося і можливо і не статися, потрібно переживати за фактом, так і тоді не варто цього робити, треба сісти і подумати, як вирішувати ситуацію далі, і шукати вихід. 
        Депресія може заволодіти людиною, коли він знаходиться в постійному стресі і напрузі. Надто швидкий темп життя і щільний графік здавлюють людини, тому потрібно уповільнити темп, тому що надовго вас не вистачить. Відмініть по можливості заплановані справи, прийміть теплі ванни, сходіть до масажиста, просто приділите собі час і трохи відпочиньте. 
Постарайтеся в такому стані ставитися до інших з повагою. Часто поганий настрій і депресія сприяють збільшенню дратівливості. І якщо ви виявите агресію до якого-небудь людині він, швидше за все, відповість вам тим же, що тільки погіршить ситуацію. Почувши на свою адресу негативні висловлювання, депресивному людині стане ще гірше. 
Якщо ваше фінансове становище бажає мати кращого, тоді шопінгом займатися не варто, вам стане ще гірше, коли ви усвідомлюєте, скільки витратили грошей. Ну, хіба що можна піти на секонд-хенд. Багато хто, перебуваючи в поганому настрої або депресії, починають багато їсти. Не можна здійснювати таку помилку! Зайві сантиметри на талії і зайві кілограми на вагах збільшать ваше і так поганий стан. Якщо хочеться їсти потрібно або піти з дому, або їсти овочі, вони малокалорійні. Дані методи боротьби з депресією є дійсно ефективними, спробуйте їх застосувати і вам, безсумнівно, стане краще.





Що робити, щоб тебе не принижували:

  1. Дуже поширеним є приниження. Зазвичай  старші агресивні підлітки дозволяють собі образливі випади і часто роблять це при інших. Часто з подачі   агресивних підлітків до приниження підключаються й інші однолітки, влаштовуючи цькування або, як зараз прийнято називати це явище — мобінг.
  2. Спробуй замислитися над тим, як ти сприймаєш себе  у взаємодії зі світом. Якщо ж ви готові піти на конфронтацію, то приготуйтеся до того, що бій буде важкий. Так чи варто витрачати час і нерви, щоб довести щось тому, хто настільки слабкий і невпевнений у собі, що змушений доводити свою значимість приниженнями?
  3. Якщо вас принизив сторонній або малознайомий чоловік, то краще за все — не відповідати, ігнорувати того, хто намагається вас зачепити. Швидше за все, перед вами енергетичний вампір, який харчується чужим страхом і переживаннями. Не давайте йому їжі, ведіть себе так, немов його поруч просто немає. Зрозуміло, що всередині вас так все і кипить, і вам хочеться відповісти кривдникові, але не варто. Адже саме цього він від вас і чекає — реакції на своє маніпулювання. Не грайте в його гру — просто не помічайте. Скажіть собі, що його немає. Можете подумки уявити його з перекинутого помийним відром на голові. Можете ви спілкуватися з людиною, у якого на голові сміття? Немає. От і не спілкуйтеся!
  4. Набагато складніше, якщо принижує вас людина близька, від якої так просто не втечеш і не відвернешся — сестра, брат, мама, батько. Спробуйте розібратися — навіщо і чому вони це роблять? Можливо, їх спроба вас принизити — їх відчайдушний крик про допомогу. Спробуйте поговорити з ними спокійно, не відразу ж після приниження, пізніше, у спокійну фазу. Спробуйте зрозуміти, що їх гризе, чому вони визнали можливим образити вас? Іноді спокійні розмови допомагають. Інколи — ні. Краще всього відправитися до психолога, щоб отримати кваліфіковану пораду.
  5. У деяких випадках можливо підкоригувати стосунки, а можливо, і сприйняття себе.Не забувай, що твої права закінчуються там, де починаються права іншої людини.
  6. У будь-якій ситуації вам доведеться вирішувати, що для вас важливіше — зберегти свою гідність і дати відсіч або терпіти.Саме те, як ми ставимося до себе самих, впливає на те, як до нас ставляться інші.







                                 
         Умови життя як чинники впливу на здоров’я
 Сучасна  людина повсякденно зустрічається з численними чинниками, здатними викликати стани стресу. Проведені соціологічні опитування в Україні в межах програми “Copernicus – “Європейського союзу “ Умови життя, спосіб життя і здоров’я” виявили реальну оцінку громадянами  здоров’я.
Перш за все, громадяни низько оцінюють якість свого здоров’я. Головними чинниками вважають: труднощі життя (недостатній рівень добробуту, фінансового забезпечення, житлових умов та праці, соціального захисту тощо); забруднення оточуючого середовища; кількісне і якісне голодування.
Оцінка сприймання власного життя переважно оцінюється як нещасливе (80 %). При високій оцінці важливості здорового способу життя більшість населення його не дотримується: постійно курять – 80 %; вживають алкоголь – 60 %; зростає численість наркозалежних, серед яких переважає молодь.
Визначено високий рівень схильності людей до розвитку захворювань, зокрема таких преморбідних станів: сильна втома і відчуття надмірної складності життя – 60 %; відсутнє задоволення від повсякденних справ і можливостей впливати на події – 50 %; постійне внутрішнє напруження, застрашливі думки і безсоння – 50 %; незадоволеність роботою і нездатністю долати труднощі – 35 %; стан стресу – 35-40 %; почуття самотності і втрата віри у себе – 20-30 %.
Поганим своє здоров’я вважають 50 % опитаних, які пов’язують його з захворюванням органів кровообігу, психічними і нервовими розладами, хворобами органанів дихання та опорно-рухового апарату.
Більшість громадян знають про свої проблеми із здоров’ям і позитивно відносяться до можливості його покращення, проте є   певний ступінь недовіри до медицини. Стає очевидною важливість державної політики в профілактиці і оздоровленні суспільного життя.
У практичній діяльності при визначенні індивідуальних критеріїв і цілей здорового способу життя існують два альтернативних підходи. Завданням першого, традиційного, підходу є дотримання всіма норм загальноприйнятої поведінки, яка грунтується на принципах профілактичної медицини – уникнення і попередження дії чинників ризику. Ефективність його оцінюється за числом осіб, які дотримуються рекомендованої поведінки. Але на практиці захворюваність виявляється різною при однаковій поведінці людей з різними гено-й фенотипом. При практично однаковій поведінці людей, рівень здоров’я може бути різний.
Другий підхід орієнтується на такий спосіб поведінки, який дає людині бажану тривалість і якість здоров’я. За такого підходу критерієм ефективності формування здорового способу життя є не поведінка, а реальне збільшення кількості здоров’я

1 коментар: